Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Nie zwlekaj ! - Bezpłatna konsultacja 24h

 

Zadzwoń pod numer 535 434 202

 

         Nasza kadra to wykwalifikowani fachowcy i doświadczeni specjaliści.  W jej skład wchodzą osoby, które mają wieloletnie doświadczenie w tematach: leczenie alkoholizmu, leczenie hazardu, leczenie narkomanii i często również w swoim najbliższym środowisku zetknęły się z problemem uzależnienia . Swoje doświadczenie zawodowe zdobywały i nadal zdobywają w profesjonalnych szkołach psychoterapii oraz w wielu innych placówkach terapeutycznych i centrach psychoterapii. Zawodowo zasilają jednocześnie swymi umiejętnościami inne dobre ośrodki leczenia uzależnień, gabinety psychoterapii i poradnie, również szkolą innych terapeutów oraz pedagogów.
Wszyscy z nas oddają  swoim podopiecznym cały swój czas i uwagę.  Współpracujemy również z rodzinami uzależnionych, pomagamy zrozumieć chorobę i poradzić sobie ze zgubnymi skutkami współuzależnienia.

Specjalizujemy się w takich dziedzinach jak terapia hazardu/leczenie hazardu i terapia alkoholizmu/leczenie alkoholizmu. Przeprowadzamy także terapię uzależnień od wszystkich substancji psychoaktywnych.

 

mgr Andrzej Sosnowiec - Prezes

Witaj! Mam na imię Andrzej, posiadam wykształcenie wyższe administracyjne i dziennikarskie, mam wieloletnie doświadczenie w pracy samorządowej. Prężnie działam na rzecz pomocy lokalnej społeczności i rozwoju kultury fizycznej. Jestem pasjonatem sportu. W naszej Przyjaznej Klinice Uzależnień zajmuję się sprawami administracyjnymi i organizacyjnymi. Masz jakieś pytania? Chętnie na nie odpowiem.

Telefon 535-434-204

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

mgr Ryszard Niklas - Kierownik ośrodka/Kierownik terapii, Psychoterapeuta, Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień

Witam Cię! Jestem psychoterapeutą pracującym w podejściu integracyjnym głównie na bazie psychoterapii poznawczo-behawioralnej i psychodynamicznej, członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Polskiej Federacji Psychoterapii, Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień (certyfikat PARPA 1281). Obecnie robię specjalizację z Psychoterapii Par i Rodzin przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Jestem założycielem i właścicielem Gabinetu Wsparcia Zdrowia Psychicznego na Mazurach. Chcesz wiedzieć o mnie więcej? Kliknij link do strony: http://www.gwzp.pl/o-mnie/.

W Naszej Przyjaznej Klinice Uzależnień koordynuję terapeutów i personel ośrodka, dbam o to, by każdy pacjent podlegał odpowiedniemu swoim problemom programowi psychoterapii. Odpowiadam za kwalifikację pacjentów do terapii w naszym ośrodku. Jeśli do mnie zadzwonisz odpowiem Ci precyzyjnie i merytorycznie na każdy szczegół dotyczący Twojej potencjalnej terapii lub terapii Twojej bliskiej osoby. U mnie uzyskasz też wszystkie informacje na temat przebiegu i warunków terapii, choć większość z tych informacji znajdziesz na naszej stronie www. Czekam na Twój telefon i służę Ci pomocą i wskazówką. Jeśli to Ci niezbędne również w nocy. kom. non stop 604 590 835


Marcin Marszewski -Instruktor Terapii Uzależnień w trakcie certyfikacji


Miło Cię powitać! Jestem terapeutą uzależnień i swoją pracę traktuję jako misję. Pomagam osobom uzależnionym z powołania i w tym celu wykorzystuję m.in. swoje własne doświadczenie w trzeźwieniu jak i techniki dialogu motywującego. Ukończyłem szkolenie "Dialog motywujący do zmiany w terapii uzależnień" w Szkole Terapeutów Uzależnień przy Centrum Aktywnego Rozwoju i Edukacji Brok. W SOT Stare Juchy prowadzę m.in. zajęcia warsztatowe dotyczące radzenia sobie z głodem uzależnienia, pomogę Ci również w utworzeniu na wyjście z Ośrodka konstruktywnego Planu Dalszego Zdrowienia byś miał jasną drogę jak sobie radzić po terapii podstawowej. "Lepiej chyba pójść kawałek dobrą drogą, niż zajść daleko złą" - tę platonowską myśl chciałbym zadedykować wszystkim, którzy wahają się jeszcze przed podjęciem decyzji o zmianach w życiu. Ja tych zmian dokonałem i dokonuję. Czy w moim przypadku jest to "dobra droga"? Nie wiem czy najlepsza. Wiem jednak, że jest o wiele lepsza od tej, którą się poruszałem, i którą zaszedłem zbyt daleko. Chętnie pomogę Ci w uporządkowaniu swojego życia. Zapraszam!


mgr Ewa Wołonkiewicz - Psycholog, Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień

 

Witam! Jestem psychologiem i Certyfikowanym Specjalistą Terapii Uzależnień ( KBDSPN ). W SOT Stare Juchy prowadzę z pacjentami zajęcia warsztatowe dotyczące głodu uzależnienia, trening asertywności, warsztaty radzenia sobie ze stresem, terapię indywidualną i grupową. Mam ponad 20 lat pracy z osobami uzależnionymi, współuzaleznionymi i DDA. Pracowałam 8 lat w Poradni Terapii Uzależnień w Piszu i w Kolnie oraz 10 lat w Ośrodku Monaru i Poradni Monaru w Białymstoku. Ukończyłam specjalistyczne szkolenie w zakresie specjalisty psychoterapii uzaleznień zarówno przy Państwowej Agencji Rozwiązywwania Problemów Alkoholowych jak i Krajowym Biurze Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Ukończyłam profesjonalne szkolenie z zakresu uzależnień behawioralnych na poziomie zaawansowanym i wykorzystuje tę wiedzę i umiejętności do pracy terapeutycznej z uzależnionymi od hazardu i internetu. Poza tym prowadzę liczne treningi z zakresu Terapii Rodzin, Trening Interpersonalny i Umiejętności Społecznych. Przez 2 lata współpracowałam z Powiatowym Zespołem Interdyscyplinarnym do Spraw Przemocy. W pracy terapeutycznej z pacjentami cenię profesjonalizm i szacunek dla drugiego człowieka. Ode mnie uzyskasz fachowe wsparcie, wiedzę i opiekę niezbedną w wychodzeniu z Twojego problemu.


 DSC 7869DSC 7879 kw

mgr Anna Skowina - Pedagog, Certyfikowany Instruktor Terapii Uzależnień

 

Witam, ukończyłam pedagogikę (specjalność arteterapia) na Uniwersytecie Białostockim oraz Studium Terapii Uzależnień i Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie organizowane przez Instytut Psychologi Zdrowia. Byłam uczestniczką wielu kursów i szkoleń rekomendowanych przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Centrum Terapii Skoncentowanej na Rozwiązaniach. Przypieczętowaniem wiedzy zdobytej podczas studiów i kursów jest doświadczenie zawodowe w ramach pracy z osobami uzależnionymi, które buduję od 1999 roku m.in. na oddziale stacjonarnym terapii uzależnień SP SP ZOZ w Suwałkach, gdzie praca terapeutów poddawana jest stałej superwizji prowadzonej przez certyfikowanych superwizorów oraz w Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Monar-Markot w Garbasie. W pracy cenię sobie i wyokrzystuję założenia metody wywiadu motywującego. Koncentruje się na wyławianiu ukrytych potencjałów, odkrywaniu możliwości, wrażliwości i siły, którym potrzeba czasem tylko prawdziwego wsparcia, głebokiego zrozumienia i odpowiedniego klimatu, by zaczeły profitować w życiu. Dokładam wszelkich starań by zastosować metody najlepiej odpowiadające danemu pacjentowi, które pomogą uzyskać świadomość, że autodestrukcję uzależnienia można przemieniać w ogromną siłę pozwalającą na satysfakcjonujące i radosne życie.


Adam Gitner - Certyfikowany Opiekun Medyczny, terapeuta zajęciowy

Witaj! Cóż mógłbym Ci ważnego na swój temat powiedzieć? Może to byś się nie poddawał i korzystał z pomocy, bo pewnie tego potrzebujesz. Wiem co znaczy sięgać po pomoc i wiem też, co znaczy pomagać. Ukończyłem szkolenie "Dialog motywujący do zmiany w terapii uzależnień" w Szkole Terapeutów Uzależnień przy Centrum Aktywnego Rozwoju i Edukacji Brok.
Opiekowałem się już niejedną potrzebującą osobą, znam zapach niejednego cierpienia. Posiadam europejski certyfikat opiekuna medycznego i szkoląc się w tym zakresie zdobyłem i poszerzyłem szereg umiejętności, którymi mogę się z Tobą podzielić. W naszej Przyjaznej Klinice Uzależnień prowadzę warsztaty art-terapii, zajęcia relaksacyjne, zajęcia w plenerze i elementy jogi. W pracy ze mną pacjenci uczą się nie tylko cierpliwości i koncentracji lecz również kreatywności i wrażliwości, do których to pokładów sięgają często po raz pierwszy w życiu - właśnie u nas. Służę Ci swoim wsparciem. Pierwszy krok należy jednak do Ciebie.


 mgr Mirosława Grzeszczyk  - Konsultant ośrodka


Wykształcenie wyższe: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Wydział Rewalidacji i Resocjalizacji, studia podyplomowe z zakresu Profilaktyki i Terapii Uzależnień na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi na oddziale zamkniętym, pracuje w punkcie konsultacyjnym dla osób uzależnionych, prowadzi liczne warsztaty i zajęcia w zakresie profilaktyki uzależnień.


Paulina Kalinowska - pracownik administracji

Hej, miło mi Was powitać! Jestem Paulina i jestem pracownikiem biurowym. Z SOT Stare Juchy związana jestem praktycznie od początku jego działalności. Ukończyłam szkolenie "Dialog motywujący do zmiany w terapii uzależnień" w Szkole Terapeutów Uzależnień przy Centrum Aktywnego Rozwoju i Edukacji Brok.Dbam nie tylko o sprawy administracyjne ale również o to, żebyście w przyjaznej atmosferze spędzili u nas czas wolny i w przerwach pomiędzy zajęciami terapeutycznymi. Zachęcam wszystkich, którzy jeszcze wahają się zrobić pierwszy krok ku zmianie i skorzystania z oferty naszego ośrodka o nieprzypadkowej nazwie Przyjazna Klinika Uzależnień. To aby Wam u Nas było przyjaźnie jest naszym priorytetem. Wiemy jak przykra i trudna jest dla Was decyzja o podjęciu leczenia. Jestem pewna, że nasi terapeuci pomogą Wam uporać się z problemem, dadzą otuchę i nadzieję na lepsze życie.


 daniel obara

Lekarz Daniel Piotr Obara

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (1995-2001)
specjalista psychiatra.


Nasz ośrodek terapii / leczenia uzależnień oferuje, ze względu na to, że jest to zamknięty / stacjonarny ośrodek odwykowy, pomoc nie tylko pacjentom z okolicznych miast takich jak Ełk, Giżycko, Mikołajki, Pisz, Mrągowo, Kętrzyn, Grajewo ale również z większych miast jak Olsztyn, Białystok, Suwałki, Warszawa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia. Tak więc nasza oferta skierowana jest do pacjentów z całej Polski i zagranicy. Mimo, że nasze województwo to warmińsko-mazurskie, cenią nas pacjenci z odległych stron kraju.

 

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień - Nasze atuty

  • indywidualna opieka terapeutów
  • rodzinna, przyjazna atmosfera ośrodka 
  • indywidualnie dopasowany plan terapii,
  • motywowanie do osobistej pracy i refleksji,
  • całodobowy nadzór pacjentów
  • pomoc w odtruciu organizmu, w zespole abstynencyjnym
  • współpraca  z rodzinami,
  • terapia grupowa,
  • terapia indywidualna,

Back to top